O nás

The BLACK STUFF Irish Pub, Olomouc byl otevřen v červnu 2003. Interiér je inspirován irskými hospůdkami, které jsou proslulé svou útulnou, téměř až domáckou atmosférou. Objednejte si ‚pint of the Black Stuff’* a poseďte s přáteli u cihlového baru, relaxujte u krbu, nebo si můžete číst v útulné kožené sedačce. Celý koncept baru je navržen v tzv. old fashioned style, kombinace starých dřevěných trámů (původní strop v přední části), pálených cihel a přírodního kamene. Postupem času jsme se začali zaměřovat na whisky a pro také najdete označení Whisky Bar v našem názvu.

Posaďte se a vychutnejte si některý z 10 točených pivních speciálů. ‚Beer Specials Bar‘, který se nachází v zadní části podniku, nabízí 8 stálých speciálů. Guinness Stout – Irsko, Magners Cider – Irsko, BrewDog – Skotsko, Fuller’s London Pride – Anglie, Leffe – Belgie, Hoegaarden – Belgie, Heineken Extra Cold – Holandsko, Maisel’s Weisse – Německo + 2 čepované speciály z českých a moravských pivovarů, jejichž nabídku neustále obměňujeme. Nabízíme také široký výběr lahvových pivních specialit (Vintage, Bottle Conditioned atd) vhodných i jako dárek.

Nebo raději preferujete whisky? Kolekce whisk(e)y v The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar čítá přes neuvěřitelných 2000 láhví, z toho 1000 prodejních. V nabídce nesmí chybět irské whiskey, ale hlavně široký výběr skotských single malts ze všech oblastí, druhů, stylů (cask strenght, single cask, independent bottlings), US whiskey a bourbony, ale také v současné době velice populární japonské whisky. Bar manager a majitel baru, whisky ambassador Zdenek Kortiš, cestuje po palírnách a festivalech a snaží se nabídku neustále rošiřovat. V baru může také ochutnat speciální whisky ze soukromých sudů a naší vlastní etiketou. Nejznámější Gold Cock 1992 26 y.o. Black Stuff Private Cask, tato láhev získala skvělých 95,5 bodů ve Whisky Bible.  

Nejste fanoušky piva ani whisk(e)y? Možná Vás můžeme oslovit naší nabídkou ostatních destilátů (fine spirits) z celého světa. V naší nabídce najdete více než 90 druhů rumu od více než 70 producentů, pečlivě sestavený výběr cognaců, široký výběr ginů a také 100% agave tequily.

Pokud budete mít čas, rádi Vám představíme naše unikátní lahve. Ve speciální vitríně v přední části baru můžete vidět sběratelské lahve jako například Chivas Regal The Icon, The John Walker (333 lahví na světě) Havana Club Máximo, Godet Rennaisance (s podpisem pana Jean Edouarda Godeta), Metaxa AEN, Louis XIV by Rémy Martin, Tequila Sellecion Suprema a další unikáty, které jsou v naší nabídce. V zadní části baru najdete přes 1000 láhví private whisky collection, obsahující (neprodejné) stáčení dovezené ze Skotska, z whisky festivalů, nebo přímo z palíren.

The BLACK STUFF Olomouc je moderní bar s irskými kořeny a odkazem na anglosaský svět, nicméně se jedná o kosmopolitní místo plné života a trendů. V barovém světě to znamená fenomén cocktails & mixologie. Naši barmani se pravidelně účastní barmanských soutěží a podívali se na globální finále do Dublinu, Londýna nebo Tokia. Nabídneme Vám klasické drinky, módní fancy koktejly, twisty a také naše signature drinky.

Olomouc, Morava, víno. I když jste v Irish Pubu, tak jste pořád v Olomouci! A víno je na Moravě skvělé. Naše ‚house‘ rozlévané víno je z Pálavy a jedná se o private wine edition z vinařství Reisten, speciálně lahvované pro The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar. Pečlivě jsme pro Vás vybrali vína od 14 moravských vinařů, pro vinné znalce hlavně široký vyběr vín přívlastkových. Nechybí ani výběr vín světových (Francie, Itálie, Španělsko, Chile, JAR, Austrálie) a champagne & sektů.

Pro návštěvníky je k dispizici ojedinělá barová knihovna s odbornými publikacemi o světě destilátů. Další aktivitou jsou pravidelné měsiční programy s akcemi (degustace, theme nights, brands promotion). Wi-Fi zdarma, letní zahrádka ve foyer domu ze 16. století, sportovní přenosy…. to vše směřuje k jednomu našemu cíli – 100% spokojenost zákazníka.
Náš bar vyhrál Czech Bar Awards a byl zařazen mezi 30 nejlepších whisky barů na světě. 

* Black Stuff – černá hmota, věc. Přezdívka pro irské pivo Guinness.   Pinta – 0,56l, jednotka objemu používaná v anglosaském světě.

S přáním brzkého shledání, BlackStuff Team
SLÁINTE